Project Description

Kartais norisi tiesiog pažaisti su savo darbo įrankiais ir sukurti kažką vien dėl to, kad tai yra smagu. Čia vienas iš tų pavyzdžių – paprastas sužaidybintas mokymas, padėsiantis jums (ar jūsų vaikams) pagilinti Lietuvos geografijos žinias. 

Idėja labai paprasta – nutempkite Lietuvos miestus į jų vietas žemėlapyje. Kad mokymas būtų įdomesnis, panaudojome kelis mokymų sužaidybinimo elementus (taškus, lygius ir ženklelius). Kuo tiksliau nutempiate, tuo daugiau taškų gaunate. Kad praeitumėte į sunkesnį lygį, turite surinkti tam tikrą nustatytą taškų skaičių. Po paskutinio lygio gaunate savo bendrą įvertinimą. 

Iššūkis jums – kiek taškų jūs surinksite?

Kuo mums patinka šis mokymas? Tai puiki demonstracija kaip žaidimo elementų įtraukimas į mokymus gali motyvuoti ir padidinti jų efektyvumą. Kas atsitinka kai nepraeinate lygio? Jūs bandote dar kartą. Kas atsitinka jei pasiekiate tik „mokinuko” lygį mokymų pabaigoje? Spaudžiate „Bandyti iš naujo” mygtuką. Nepastebimai ir nieko neverčiami jūs išmokstate tai, ką mokytis paprastame žemėlapyje būtų be galo nuobodu. Juk žaisti visada yra smagiau nei mokytis.

O kaip jūs galite panaudoti sužaidybinimą mokymuose darbe? Išbandykite šiuos mokymus (objektai ekrane gana smulkūs, rekomenduoajme naudotis kompiuteriu arba planšete) ir parašykite savo atsiliepimus mums, o mes padėsime pritaikyti sužaidybinimo principus jūsų sekančiame mokymų projekte. 

 Rūšis: sužaidybintas e-mokymas

 Įrankiai: Articulate Storyline

 Nuoroda: Lietuvos miestai

 Kalbos: lietuvių, anglų